Ван дер Сар емотивно се прости од Ван де Бек – Мили навивачи на Јунајтед, чувајте ми го Дони (ФОТО)

Легендарниот холандски голман Едвин ван дер Сар објави писмо за навивачите на Манчестер Јунајтед во кое им порачува да го „чуваат“ Дони ван ден Бек и да му помогнат да ги оствари соништата.

„Мили навивачи на Манчестер Јунајтед. Се надевам дека сте добро. Изгледа дека патиштата повторно ни се вкрстија. Еден од нашите ви се придружува сезонава. И како многу пред него тој беше со нас уште од младите категории. Веднаш по неговото деби тој стана еден од нашите најдобри фудбалери. Колку и да не сакаме да признаеме време е да продолжи понатаму. Неговиот сон да продолжи. А каде е подобро за такво нешто, него во вашиот „театар“. Верувајте ми, јас знам. Ве молам, чувајте го, пазете го нашиот Дони и помогнете му да сонува“, стои во писмото на Ван дер Сар. 

23-годишниот Ван ден Бек премина во редовите на Манчестер Јунајтед за сума од 45 милиони евра.

 

 

View this post on Instagram

 

A letter from Edwin van der Sar to Manchester United fans. ??

A post shared by SPORTbible (@sportbible) on

Се вчитува...