Вардар го официјализираше и напаѓачот Жоглев (ФОТО)

По ангажманот на повремениот македонски репрезентативец Кире Маркоски, Вардар денеска го официјализираше и 23-годишниот напаѓач Владимир Жоглев.

Жоглев во црвено-црните редови доаѓа од екипата на Тетекс. Претходно во својата кариера има настапувано и за екипите на Осогово, Победа, Борец и Скопје.

Се вчитува...