Вардар издржа 16 минути: Полоз прв ја тресе мрежата на Гачевски (ВИДЕО)

Македонскиот првак Вардар издржа само 16 минути на „Крестовски“ со почетниот резултат. Зенит поведе со голот на Дмитри Полоз, кој со силен шут откосо од десната страна успеа да го совлада Филип Гачевски. Голманот на „црвено-црните“ немаше шанса да го одбрани прецизниот удар…

Се вчитува...