Вардар не е за отпишување…, Вардар не е за потценување (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар, никогаш, ниту во најтешките свои моменти не бил за отпишување, Вардар никогаш не е за потценување. „Црвено-црните“ потврдија во дерби-пресметката од 5. коло во Првата лига со триумфот против Шкупи дека и сезонава ќе играат значајна улога во домашниот шампионат, без разлика што тимот доживеа огромна трансформација летово по финансискиот колапс предизвикан од сопственикот Сергеј Самсоненко.

Но, Александар Васоски и новиот тим, уште во првиот натпревар по комплетирањето, покажаа дека и тоа како не планираат предвреме да им ги оставаат бодовите на противниците…

 

Се вчитува...