Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме (ВИДЕО)

Вардар, и покрај подобрата игра, не успеа да замине со предност на полувремето од последниот натпревар во Лигата на Европа против норвешки Розенборг.

Шампионот на Норвешка, успеа да стигне до израмнување (1-1) со голот од пенал на Никлас Бендтнер во втората минута од судиското продолжение…

Претходно, „вардарци“ поведоа со погодокот на Бразилецот Итало уште во 9. минута од средбата.

Се вчитува...