Вардар почна да нуди и попусти…за да може да наполни трибини

Вардар веќе не е „хит“…Се послабо се исполнети трибините на двата ракометни клуба кои настапуваат во ЛШ и на фудбалскиот клуб, дури и кога игра во Лигата на Европа. Не помогнаа многу ниту гратисите што се делат по телевизиите и порталите, па сега „естаблишментот“ смисли нова промоција. Сите љубители на ракометот ќе добијат 20% попуст во ресторан Русија, игротека Бајка и кафе бар ТенисПарк, ако имаат билет за еден од мечевите на женскиот или машкиот ракометен тим.

vardar sajt

„Попустот се однесува на целото мени на Ресторан Русија, Игротека Бајка и Кафе Бар ТенисПарк. Истиот ќе може да се искорити два часа пред натпреварот, за време на натпреварот и плус уште два часа по завршување на натпреварот.

За да може да се искористи попустот потребно е да се покаже билет за истиот натпревар (поединечен, сезонски или Вардар ПАС).

Денеска, петок 17 ноември од 19 часот се игра натпреварот од женската лига на шампионите меѓу Вардар и Турингер.

Утре, сабота 18 ноември од 17,30 часот е натпреварот од машката лига на шампионите меѓу Вардар и Рајн Некар“, се вели во информацијата објавена на сајтот на ЖРК Вардар.

Се вчитува...