Вардарецот Хамбарџумјан не казни: Ерменците водат со 1-0 (ВИДЕО)

Ерменија води против Македонија со 1-0 во одлучувачкиот натпревар за првото место во групата од Ц-лигата во Лигата на нации кое значи и прогрес во Б-лигата следната сезона.

По нереализираните неколку убави можности во првото полувреме, на крајот избраниците на Игор Ангеловски добија казна од поранешниот вардаров фудбалер Хофханес Хамбарџумјан кој погоди во 55. минута за водство на Ерменците.

 

Се вчитува...