Вест Хем го елиминираше Арсенал од Лига купот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Вест Хем приредија вистинска сензација откако вечерва на домашен терен славеа со 3-1 над Арсенал во осминафиналето од Лига купот.

Домаќините до водство од 1-0 стигнаа со автоголот на Вајт во 16. минута. На 2-0 зголеми Кудус во 50. минута, додека водство од 3-0 беше дело на Боувен во 60. минута. Почесниот погодок за „топчиите“ го постигна Одегард во 96. минута.

West Ham [3] – 0 Arsenal – Jarrod Bowen 60′
byu/PSGCampus insoccer

Се вчитува...