Ветување си е ветување: Тренерот на Шахтјор на пресот маскиран како Зоро! (видео)

Пауло Фонсека на 1. ноември вети дека ќе се облече како маскираниот одмаздник Зоро ако неговиот Шахтјор се пласира во осминафиналето од Лигата на шампионите. Шахтјор синиќа славеше против Манчестер сити пласирајќи се во осминафиналето, а Португалецот си го исполни ветувањето…

„Ова е највеселата прес-конференција на која сум бил во текот на мојата кариера. Пресреќен сум. Се надевам дека на нас се горди сега не само навивачите на Шахтјор туку и цела Украина“ – истакна Фонсека на прес-конференцијата по мечот.

fonseka

„Еј, па освоивме 12 бода во група со Манчестер сити, Наполи и Феенорд. Играте против такви тимови и се пласираше во осминафинале. Па, како да не сум среќен. Нормално дека ќе дојдам маскиран како Зоро“ – истакна Фонсека на прес-конференцијата која ги насмеа сите присутни.

Се вчитува...