Вежба и со 70 години: Мите Митев им покажа на фудбалерите на Саса како да вежбаат ’стомачни’ (ВИДЕО)

Мите Митев е еден од најискусните фудбалски тренери во Македонија, а и со 70 години се уште е супер витален и вежба. Тој со видео порака им покажа како да вежбаат ’стомачни’ на фудбалерите на Каменица Саса, за да останат во форма и во овој период кога мораат да бидат дома.

Се вчитува...