ВИДЕО: Бејл повторно ги разбесни навивачите – Голфот се уште му е поважен од Реал

Герет Бејл повторно ги разбесни навивачите на Реал Мадрид, откако на последниот тренинг со клубот кога повторно ги провоцираше навивачите на кралскиот клуб. Тој на тренингот правеше движења кои потсетуваат на играње голф.

За потсетување, Бејл на мечот со кој Велс обезбеди пласман на ЕВРО 2020, изнесе велшко знаме на кое пишуваше „Велс, голф, Реал. По тој редослед“.

 

Се вчитува...