ВИДЕО: Два идентични гола – Алтипармаковски во 85. минута спречи радост на „лавовите“ во Струга

Македонија ЃП во последните пет минути испушти победа на гостувањето против Струга ТЛ на стартот од пролетната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ поведоа со голот на Личина во 50. минута…

Но, Марјан Алтипармаковски со безмалку сосема идентичен погодок со глава, како и противниците, во 85. минута донесе израмнување за конечни 1-1.

Се вчитува...