ВИДЕО: Евро-гол каков ретко се гледа на Јусуфи – Ренова води со 2-0 против Силекс на полувремето

Ренова сосема заслужено води со 2-0 против Силекс во Тетово, по првите 45 минути од првиот натпревар од 28. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Првото полувреме го одбележа евро-погодокот на Јусуфи во 38. минута како ретко се гледа на македонските терени.

Претходно, пак Шефити, исто така со убав гол, во 12. минута донесе предност од 1-0.

Се вчитува...