ВИДЕО: Евро-голот на Дориев за три бода на Шкендија од Кратово

Шкендија со пресврт успеа да дојде до повеќе од значајна победа од 1-2 на гостувањето против Силекс во Кратово на стартот од пролетната сезона.

Кратовци дојдоа со голот на Ивановски уште во 22. минута…

Но, Шкендија израмни во 41. минута со автоголот на Драшковиќ кој неспретно реагираше пред својот гол.

Триумфот на тетовци го донесе Љупчо Дориев со извонредниот погодок со глава во 58. минута по асистенцијата на Арменд Алими…

Се вчитува...