ВИДЕО: Евро-голот на Мустафов од 25 метри го одбележа првото пролетно коло

Силекс, во битката за европски излез сезонава, дојде до повеќе од значајна гостинска победа од 0-1 против Ренова во Тетово на стартот од пролетната сезона.

А, херојот за триумф на кратовци беше Бурхан Мустафов кој во 44. минута постигна евро-гол со удар од 25 метри…

Претходно, Силекс преку Костовски не реализираше и удар од белата точка.

Се вчитува...