ВИДЕО: Голот на Максимов – Вардар во последните секунди со предност во Струмица!

Вардар води со 0-1 на полувремето против Академија Пандев на стадионот „Младост“ во Струмица во заостанатиот натпревар од 8. коло во ПМФЛ.

Вардар имаше само еден директен удар кон голот на „академците“ во првиот дел, оној на Максим Максимов буквално во последните секунди од првиот дел со кој дојде до предноста од 0-1…

Ова е трет гол сезонава за Максимов во дресот на Вардар!

Се вчитува...