Видео: Како Ландин го приземји „летечкиот Македонец“

Дејан Манасков одигра под својот просек на вечерашниот меч со Веспрем, откако во првото полувреме упати четири удари кон противничкиот гол, но не успеа да го најде патот до мрежата на Никлас Ландин.

Две од овие одбрани беа издвоени и од страна на ЕХФ, како дел од клучните моменти во првото полувреме од овој дерби-дуел во Лигата на шампионите.

Се вчитува...