Видео: Како Лука-Меџиќ ги учеше Аргентинците „кошаркарско танго“…

Лука Дончиќ одигра неверојатно на својот прв олимписки наатпревар во кариерата, постигнувајќи 48 поени и 11 скокови на дуелот со Аргентина.

„Гаучосите“ предводени од Луис Скола имаат бројни олимписки предизвици во изминатите години, но досега никој ги нема надиграно како Дончиќ, кој буквално правеше што сака против аргентинската одбрана.

Погледнете како изгледаше „кошаркарското танго“ на Лука Дончиќ против Аргентина…

Се вчитува...