ВИДЕО: Марио Крстовски со два супер-погодоци – во Ѓорче Петров убедливи „пандевци“

Академија Пандев има предност од 0-2 на гостувањето против Македонија ЃП во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Марио Крстовски е херојот на „пандевци“ низ првите 45 минути, со два прекрасни погодоци. Најпрво уште во 6. минута ефектно со глава стрелаше под гредата од домашниот гол.

А, во 26. минута по центаршутот на Мартинага од левата страна, повторно ефектно стрелаше за 0-2 на полувремето.

d

Се вчитува...