ВИДЕО: Митревски феноменален на голот… и Талевски во последната секунда!

Македонската ракометна репрезентација има 11-11 со Словенија по првото полувреме на стартот од Европското првенство во Хрватска благодарение на феноменалните последни минути од првиот дел кога успеавме да се вратиме од три гола негатива.

И сето тоа и со последниот гол во последната секунда на Талевски, по проигрувањето од капитенот Лазаров, откако претходно голманот Митревски одлично спречи напад на Словенците…

Се вчитува...