Видео од траорната атмосфера во соблекувалната на Барса по поразот од Ливерпул (ВИДЕО)

Шпанскиот гигант Барселона подготвува документарец кој наскоро ќе биде објавен во јавноста за сите натпревари на тимот од минатата сезона. Камерите снимаа и што се случувало во соблекувалната, а посебно во центарот на вниманието ќе биде еден специјален натпревар.

Секако, тоа е реванш средбата од полуфиналето во Лигата на шампионите кога Барселона на гостински терен доживеа катастрофален пораз од Ливерпул од 4-0 и се збогуваше со ова натпреарување. Барса во првиот меч славеше со 3-0, но ниту тоа не беше доволно за финале во ЛШ.

Во документарецот има и сцени од соблекувалната по овој меч во кој уште сега се гледа дека владеела траорна атмосфера…

Се вчитува...