ВИДЕО: Прелчец е херојот на Борец – еден кикс на гостите, три бода за велешани

Борец дојде и до петтата победа сезонава во Првата лига, триумфирајќи на домашен терен минимално со 1-0 против Ренова.

А, творецот на победата е хрватскиот интернационалец Никола Прелчец со голот, по киксот на гостинската одбрана, уште во 5. минута од натпреварот…

Се вчитува...