Видео: Проектил на Милинковиќ – Савиќ во мрежата на Специја

Сергеј Милинковиќ – Савиќ уште еднаш покажа зошто важи за играч од светска класа, постигнувајќи еврогол за Лацио на гостувањето против Специја.

Имобиле изнуди слободен удар на дваесетина метри од противничкиот гол, а српскиот ас шутираше феноменално во страната на голманот, кој само со поглед проследи како топката завршува во неговата мрежа.

Се вчитува...