ВИДЕО: Синовите на Роналдо и Матиќ извонредно ја копираа акцијата и голот на своите татковци

Синовите на Кристијано Роналдо и Немања Матиќ на извонреден начин ја копираа акцијата и голот на своите татковци.

11-годишниот Филип Матиќ одигра лоб преку одбраната, а неговиот врсник Кристијано Роналдо Јуниор убаво ја прими топката и закова во мрежата.

Двајцата наследници ја рекреираа акцијата на татковците од дербито во Премиерлигата, во кое Манчестер јунајтед дојде до бод против Челси (1-1).

На дерби дуелот, Немања Матиќ со одличен лоб му асистираше на Португалецот…

Се вчитува...