ВИДЕО: Скопје го „смрзна“ Шкупи уште во 3. минута во Кичево

Скопје го „смрзна“ Шкупи уште на стартот од натпреварот во 15. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкупи, поради тешкиот инцидент на Чаир во Купот на Македонија со Шкендија, своите домашни натпревари ги игра во Кичево каде денеска го пречекува и Скопје во 15. минута.

Но, уште во 3. минута „студен туш“ за чаирчани. Марио Настевски постигна прекрасен погодок за 0-1 за Скопје…

Се вчитува...