ВИДЕО: Супериорни млади – Митровски и Чурлинов за водство од 3-1

Младата репрезентација на Македонија има убедлива предност од 3-1 по првото полувреме на дуелот против Фарските острови во првиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2021.

На натпреварот кој се игра на тренинг центарот на ФФМ, гостите први дојдоа до предност со голот на Андреасен од пенал во 19. минута. Но, потоа се во знакот на момците во црвени дресови.

Најпрво Митровски во 25. минута израмни на 1-1…

Па, Чурлинов со прекрасен гол носи предност од 2-1 во 32. минута…

И, Митровски во третата минута од судиското продолжение со уште еден свој гол заокружува на 3-1 по првите 45 минути.

Се вчитува...