ВИДЕО: Тиквеш го „дрма“ Работнички – водство и од 3-0!

Кавадаречки Тиквеш и пред нова победа во првенството на Македонија. Составот на Ѓорѓи Мојсов доминира на дуелот против Работнички, на половина час до крајот и со предност од 3-0.

Откако во првото полувреме кавадарчани поведоа со голот на Ивановски во 36. минута, во второто полувреме следат ушта два погодоци.

Најпрво Миловановиќ во 57. минута донесе предност и од 2-0 за Тиквеш…

А, во 62. минута Николај Христов со погодок и за повеќе од убедливи 3-0…

Се вчитува...