ВИДЕО: Цветаноски е херојот за Шкупи, за три бода од Велес

Шкупи многу потешко од очекувањата дојде до победата против Борец во Велес во 19. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Триумфот за чаирчани го донесе засилувањето Матеј Цветаноски со погодокот во 78. минута…

Се вчитува...