ВИДИО: Физичка пресметка меѓу играчите на Гостивар и Воска, не се знаеше кој и зошто лежи на терен!?

Инцидент во првото полувреме на дербито од 5. коло во Втората лига меѓу Гостивар и Воска Спорт.

На дуелот во Гостивар, гостите од Охрид имаат предност од 0-1, но дуелот го одбележа пресметката меѓу играчите на двата тима по еден воздушен дуел во кој двајца гостински фудбалери сами се судрија меѓу себе, а потоа бараа прекршок.

Веднаш настана мешаница на теренот, и со мал физички контакт меѓу поединци, не се знаеше кој и зошто лежи на терен, но на крај се се смири со два жолти картони на двете страни…

Се вчитува...