Витиња од Вулвс го има голот на сезоната во Англија (ВИДЕО)

Фудбалерот на Вулверхемптон Витиња го постигна голот на сезоната во Англија, откако донесе водство за својот тим во мечот од ФА купот против нисколигашот Чорли. Тој упати еден проектил од појше од 30 метри кој невозможно беше да го одбрани тимот на Чорли.

 

Се вчитува...