Витоло донесе победа за Атлетико на гостувањето против Леганес (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид стигна и до втората победа во 2. коло од новата сезона во Ла Лига, овој пат славејќи со 0-1 на гостувањето против Леганес.

Стрелец на единствениот гол на мечот вреден три бода за Атлетико Мадрид беше Витоло во 71. минута од средбата…

Се вчитува...