Влашиќ е нов фудбалер на Вест Хем (ФОТО)

Никола Влашиќ е нов фудбалер на Вест Хем, потврди клубот. Хрватскиот интернационалец во редовите на лондонскиот состав доаѓа од ЦСКА Москва каде ги помина претходните три сезони, забележувајќи 33 гола и 21 асистенција.

За 23-годишниот талент ова воедно значи и враќање во Премиерлигата каде настпуваше за Евертон. Овој трансфер ќе го чини Вест Хем 30 милиони евра, плус осум милиони кои ќе бидат платени во бонуси.

Се вчитува...