ВМФЛ: Вардар со „шестка“ за Борец, Гостивар ја освои Битола, Воска со „4 од 4“

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар без поголеми проблеми славеше на домашен терен против Борец со 6-0 во натпревар од 4. коло во Втората македонска фудбалска лига.

Гостивар славеше на гостувањето кај Пелистер со 1-3 во дерби дуелот на четвртата рунда. Погодоците за гостите ги постигнаа Каланоски, Рамадани и Велинов, додека Дуков беше стрелец на единствениот погодок за домашните.

Воска останува лидер откако славеше над Беса на домашен терен со 2-1.

ВТОРА ЛИГА 4. КОЛО: 

ВАРДАР – БОРЕЦ 6-0

ПЕЛИСТЕР – ГОСТИВАР 1-3

ВОСКА – БЕСА 2-1

БЕЛАСИЦА – ПЕХЧЕВО (ЛОКОМОТИВА) 1-1

КОЖУФ – ДЕТОНИТ 0-2

АРСИМИ – ОХРИД 1-0

СЛОГА ВИНИЦА – КАМЕНИЦА САСА 1-1

ТЕТЕКС – КАРАОРМАН 2-1

Се вчитува...