ВМФЛ: Вардар триумфално против Охрид, Беласица со „петка“ за Борец, Пелистер без голови против Беса

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар стигна и до вториот триумф сезонава во Втората македонска фудбалска лига. „Црвено-црните“ во 2. коло славеа на домашен терен нд Охрид со 2-0. Стрелци на головите за Вардар беа Христов во 32. и Јусуфи во 79. минута.

До втората победа стигна и Гостивар кој славеше со минимални 1-0 на домашен терен против Каменица САСА. Стрелец на голот за победа беше Рамадани во 83. минута. Mаксимална останува и Воска Спорт која стигна до убедлив триумф над Пехчево со 3-0.

Беласица беше убдлива против Борец совладувајќи го со 5-0. Пелистер одигра реми без голови на домашен терен 0-0 против Беса.

ВТОРА ЛИГА 2. КОЛО: 

ВАРДАР – ОХРИД  2-0

ПЕЛИСТЕР – БЕСА 0-0

ГОСТИВАР – КАМЕНИЦА САСА 1-0

ТЕТЕКС – ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА 1-3

БЕЛАСИЦА – БОРЕЦ 5-0

КОЖУФ – АРЕСИМИ 1-2

СЛОГА ВИНИЦА – КАРАОРМАН 0-0

ВОСКА СПОРТ – ПЕХЧЕВО (ЛОКОМОТИВА) 3-0

Се вчитува...