Внимавај, лизгаво е: Бојиќ го извади од патики Албијаниќ (видео)

Андрија Бојиќ го имаше потегот на натпреварот меѓу Спарс и МЗТ Скопје, откако центарот на македонскиот тим го „извади од патики“ Албијаниќ.

Центарот на Спарс заврши на земја, а Бојиќ со скок-шут реализираше, како потврда за добрата форма во која се наоѓа српскиот центар во редовите на МЗТ.

Се вчитува...