Во Велес од се по нешто, и борба, и голови, и тензија… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Интересен прволигашки натпревар одиграа Борец и Работнички во Велес на отворањето на седмото коло во Првата македонска фудбалска лига.

На крајот двата тима ги поделија бодовите, играјќи 1-1, во натпревар во кој имаше и многу борба, и жестоки дуели, и силна желба на двете страни за триумф, и тензија… На крајот, Борец остана непоразен на домашен терен, серија која трае две години, а „романтичарите“ го забележаа првиот бод на гостински терен сезонава…

 

Се вчитува...