Возбудливо „Ел Класико“: Огромно промашување на Гризман, Куртоа го брани и невозможното (ВИДЕО)

Возбудливо „Ел Класико“ нудат на фудбалска Европа, Реал Мадрид и Барселона на „Сантијаго Бернабеу“, иако на полувремето резултатски – без голови.

Барселона беше поблиску до предноста, но Гризман не реализираше од идеална позиција…

Потоа, и Артур во 34. минута и Меси во 38. минута се најдоа во одлични можности за погодок но голманот на мадриѓаните, Куртоа одлично интервенираше.

Се вчитува...