Вујо сними и реклама и ја кажа поентата: Кој ќе „преживее“, ќе стане легенда!

Веселин Вујовиќ вечерва ќе биде од спротивната страна, како селектор на Словенците, во дуелот против Македонија. Но, тој и понатаму е еден од омилените ликови и во македонскиот ракомет, како поранешен тренер на Вардар. Покрај тоа, тој е ракометна легенда, еден од најдобрите ракометари на сите времиња, и секако го знае рецептот како се оди до врвот.

Рекламата има безвременска порака, толку суштинска за секој спортист…Кој ќе „преживее“, ќе стане легенда! 

Се вчитува...