„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Бензема и Погба во Франција имаат конкуренција за најдобар асистент сезонава

Фудбалерот на Ленс, Џонатан Клаус е еден од најдобрите асистенти во топ 5 лигите во Европа. Цел свет зборува за одличниот старт на сезоната на Карим Бензема и Пол Погба кои досега забележаа по седум првенствени асистенции, во Франција има фудбалер кој и тоа како може да се спореди со овие два аса.

Фудбалерот на Ленс досега запиша пет асистенции и е еден од главните виновници што Ленс е хит на стартот на новиот шампионат во Франција и во моментов се наоѓа на второто место на првенствената табела.

 

 

Се вчитува...