„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Бруно Фернандеш па сите други

Пред почетокот на интернационалните мечеви кои ќе бидат во следните две недели, Премиер-лигата направи пресек на тоа кои фудбалери креирале најмногу шанси за своите соиграчи.

На врвот се наоѓа ѕвездата на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш кој во досегашниот дел од сезоната креирал дури 23 шанси за своите соиграчи. Второто место му припаѓа на Александер Арнолд од Ливерпул, додека во топ 4 се наоѓаат уште и Ричи од Њукасл и Хименез од Вулверхемптон.

 

 

Се вчитува...