„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Гарначо оди по стапките на Федерико Македа

Манчестер јунајтед во крајно интересен натпревар славеше на гостувањето кај Фулам со 1-2 во последниот меч од 15. последно коло пред паузата поради Светското првенство во англиската Премиер-лига.

„Црвени-ѓаволи“ до победата стигнаа во последните моменти од мечот со погодокот на Алехандро Гарначо. Младиот Гарначо е најмладиот фудбалер во Премиер-лигата по Федерико Македа во 2009 година кој постигнал гол за победа во судиското надополнување.

 

Се вчитува...