„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Манчестер јунајтед никогаш не бил полош

Манчестер јунајтед доживеа нов срам сезонава откако во 36. коло беше прегазен на гостувањето кај Брајтон и Хов Албион со 4-0. „Круна“ на мизерната сезона на „црвените-ѓаволи“ ќе биде тоа што нема да се пласираат во Лигата на шампионите следната сезона.

Тие во моментов на еден натпревар до крајот имаа 58 бода, што значи дека годинава ќе биде најлошата во историјата на клубот кога е во прашање бодовниот учинок. Претходно тоа беше во сезоната 2013/2014 кога тимот од „Олд трафорд“ освои 64 бода.

 

Се вчитува...