„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Мане е „убиец“ на „орли“

Ливерпул вчера стигна до нов триумф над Кристал Палас откако славеше со 3-0. Сенегалецот во редовите на „црвените“, Садио Мане очигледно и тоа како сака да игра против тимот од Лондон.

Имено, Мане во последните девет натпревари против Кристал Палас дава гол против овој тим со што стана првиот играч во Премиер-лигата на кого му успеало тоа.

 

Се вчитува...