ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА – Никој, никогаш не бил лош како Солскјер

Манчестер јунајтед вчера доживеа невиден срам во дербито против Ливерпул каде на домашен терен загуби со убедливи 0-5. Оле Гунар Солскјер уште еднаш покажа дека е „изгубен во преводот“ и дека не е достоен да води клуб како што е Јунајтед.

Вчерашниот пораз од 0-5 е најголемиот во историјата на „црвените-ѓаволи“ на домашен терен, нешто за што токму најголем виновник е Солскјер.

 

 

Се вчитува...