„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Ниту еден „новајлија“ не може да победи на „Олд трафорд“

Манчестер јунајтед славеше со 3-0 против Брентфорд во последниот натпревар од 35. коло во англиската Премиер-лига. Стрелци на головите за „црвените ѓаволи“ беа Кристијано Роналдо на два пати и Рафаел Варан.

Со овој пораз Брентфорд стана само уште еден во низата тимови „новајлии“ во елитата кои не успеале да стигнат до победа на „Олд трафорд“ во првиот натпревар за нив во Премиер-лигата. Последен пат јунајтед беше поразен на домашен терен од новајлија во 1997 година од Дерби каунти.

 

Се вчитува...