„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Тотенхем и Челси не се изнаиграа во спектаклот во Лондон

Лондонското дерби помеѓу Тотенхем и Челси во 11. коло од Премиерлигата донесе спектакл во главниот град на Англија кој го одбележаа пет постигнати голови, четири поништени голови поради недозволени ситуации и два црвени картони.

А, интересно актерите на овој натпревар поминаа само 43 отсто од времето (само 47:57 од 111:15 минути) играјќи со топката, што ја прави оваа средба, средба со најмал број на минути поминати во игра во последните две сезони.

 

Се вчитува...