„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – „Црвените“ се „кам-бек кралеви“ сезонава

Фудбалерите на Ливерпул останаа во игра за титулата во Премиер-лигата, откако синоќа славеа на тешкото гостување во Бирмингем кај Астон Вила по пресврт со 1-2.

Иако, повторно беа во негатива избраниците на Јирген Клоп успеаја повторно да стигнат до полн плен. Ова за „црвените“ беше дури 14 бод кој го освоиле кога имале негатива што е убедливо најмногу во Премиер-лигата.

 

 

Се вчитува...