Затоа е еден и единствен – вака слави Јирген Клоп… (ВИДЕО)

Ливерпул стигна до значајна победа од 2-0 против Челси со која ја продолжува трката за шампионската титула во Англија. Па, сето тоа очекувано треба да се залее со „сериозно“ славје.

А, ако некој знае како треба да прослави заедно со своите навивачи дефинитивно тоа е менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп… Затоа е еден и единствен!

 

Се вчитува...