Жестоко на дербито во Англија – Спречена тепачка меѓу Клоп и Артета (ВИДЕО)

Ливерпул има минимална предност од 1-0 против Арсенал во дербито на 12. коло во англиската Премиерлига. Стрелец на голот за „црвените“ беше Садио Мане, но најинтересната работа на мечот се случи неколку минути порано.

Во вербален конфликт влегоа менаџерите на двата тима Јирген Клоп и Микел Артета, а за малку беше избегнат и физички инцидент кој немаа проблем да го иницираат обајцата.

 

 

Се вчитува...