Жирона лесно преку Кадиз за уште еден чекор кон ЛШ (ВИДЕО)

Екипата на Жирона уште еднаш го потврди својот квалитет со нова победа во Ла Лига, и сигурно чекори кон сензационален пласман во Лигата на шампионите идната сезона.

Жирона лесно го совлада Кадиз со 4-1, и со тоа дојде до 21 победа во првенството. Гарсија во 9. минута донесе 1-0, а Мартин во 22. минута го зголеми водството.

Голот за 3-0 беше дело на Довбик во 71. минута од средбата, а Ескаланте намали во 81. минута. Порту во 82. минута ги постави конечните 4-1.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...